لیچ فیلم از یوتیوب – دانلود فیلم از یوتیوب به ودو

لیچر فیلم یوتیوب

برای انتقال فایل از یک سرور آنلاین به سروری دیگر، راه های متفاوتی وجود دارد که اکثرا با قرار گرفتن یک کاربر واسط این اتفاق می افتد. این عمل باعث استفاده شدن پهنای باند کاربر واسط میگردد. میزان استفاده حجم اینترنت کاربر نیز به میزان ۲ برابر حجم فایل خواهد بود، به این معنی که کاربر یک بار این فایل را دانلود و بار دیگر در سرور دیگری آپلود می کند.

سرعت انجام این کار کاملا به سرعت و پهنای باند اینترنت کاربر واسط بستگی دارد و در صورتی که کاربر واسط، اتصال ضعیفی به اینترنتی داشته باشد مجبور به صرف زمانی بسیار برای انجام این امر خواهد بود.

لیچر چیست؟

لیچ (leech) در لغت به معنی زالو می باشد اما در لغتنامه علم کامپیوتر، لیچر (leecher) اصطلاحا به عمل انتقال فایل از یک سرور به سرور دیگر بدون دخالت کاربر گفته می شود. از مزیت های این سیستم، سرعت بالای انتقال فایل بدون استفاده از پهنای باند کاربر، و به طور مستقیم می باشد. تمامی این اتفاقات به صورت یک طرفه و در بستر اینترنت، از طرف سرور مقصد انجام میشود. به این معنی که تمامی نرم افزار ها و عملیات های مورد نیاز برای انجام این امر در سمت سرور مقصد اتفاق می افتد. به عبارت دیگر، سرور مبدا قربانی و سرور مقصد زالویی که شروع به مکش فایل می کند تعریف می شوند.

معمولا شناسایی لیچر و جلوگیری از این امر بسیار سخت و دشوار می باشد اما با تنظیم مناسب فایروال (firewall) و مانیتورینگ (monitoring) دقیق رفتار کاربران، میتواند کمک بسیاری کند.

لیچر فیلم از یوتیوب و دیگر سایت های اشتراک گذاری ویدیو

بسیاری از کاربران حجم بسیاری از ویدیو های خود را در سایت های اشتراک گذاری ویدیو از جمله وب سایت یوتیوب youtube قرار داده اند و برنامه دارند این ویدیو ها به سرور های دیگر مخصوصا اینترنت ملی قرار دهند. برای اینگونه افراد سیستم خاصی برای استخراج (export) درون خود وبسایت ها قرار گرفته نشده، به همین دلیل اکثر کاربران به دنبال سیستمی بهینه برای انتقال فایل های خود می گردند. از سوی دیگر سایت هایی از جمله یوتیوب، قابلیت دانلود مستقیم را حتی برای خود صاحب ویدیو مسدود کرده. از اینرو لیچر های یوتیوب باید از هوشمندی خاصب بهرهمند باشند تا این قابلیت را پشتیبانی کنند.

لیچر ودو VEDO

لیچر فیلم یوتیوب

تیم ودو، با بهره گیری از قابلیت مهندسی معکوس و رمز شکافی یوتیوب، قابلیت انتقال ویدیو از یوتیوب به سرور های داخلی ودو را فراهم کرده. کافیست آدرس صفحه نمایش ویدیو در یوتیوب را درون بخش مشخص شره لیچر قرار دهید.

لیچر فیلم یوتیوب

از طرف دیگر کاربران میتوانند لینک مستقیم ویدیو های خود را نیز در همین قسمت قرار دهند تا این عمل لیچ صورت بگیرد و ویدیو ها آماده پخش شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *