سئو ویدیو چیست و چه مزیت هایی دارد؟

سئو ویدیو

هنگام ارسال یک مطلب در وبسایت همواره به سئو شدن آن توجه ویژه ای می شود, سئو کردن مطالب باعث بهتر دیده شدن آن در نتایج جستجو گوگل خواهد شد و در نتیجه بازدید بیشتری دریافت می کند. صفحاتی که در آنها ویدیو نیز قرار داده شده باشد علاوه بر امکان ایجاد یک سئو خوب برای کل صفحه, امکان سئو کردن ویدیو آن مطلب در گوگل نیز وجود دارد. با سئو کردن درست یک ویدیو , نتایج جستجو آن صفحه در تب Video Search گوگل نیز نمایش داده می شود و ترافیک بیشتری به سمت آن صفحه هدایت خواهد شد.

مشکل وبسایت های اشتراک گذاری ویدیو در سئو

وبسایت های اشتراگ گذاری ویدیو همچون Youtube.com و Aparat.com به دلیل نمایش ویدیو ها در وبسایت خودشان امکان سئو کردن ویدیو ها در صفحات وبسایت کاربران را نمی دهند و این قابلیت را برای وبسایت خودشان نگه داشتند, زمانی که شما عنوان یکی از کلیپ های آپلود شده در این وبسایت ها را در گوگل جستجو کنید نتیجه این جستجو صفحات وبسایت های Youtube و Aparat را نمایش می دهد و امتیاز سئو این کلیپ ها به خود وبسایت های اشتراک کذاری ویدیو خواهد رسید, حتی اگر این کلیپ ها در وبسایت کاربران به اشتراک گذاشته یا Embed شده باشد.

راه حل VEDO برای سئو کردن ویدیو ها

VEDO بر خلاف وبسایت های اشتراک گذاری ویدیو یک پلتفرم میزبانی ویدیو است, این یعنی تمامی حقوق و امتیازات ویدیو های آپلود شده برای شخص آپلود کننده محفوظ است که یکی از آنها سئو این ویدیو ها است.
با آپلود کردن ویدیو در وبسایت VEDO و قرار دادن آن در وبسایت شخصی خود (EMBED) امکان استفاده از امتیاز سئو این ویدیو در وبسایت خودتان را خواهید داشت, با سئو شدن ویدیو ها امتیاز کلی این صفحه در گوگل بالاتر می رود و رتبه نهایی آن مطلب به علت داشتن سئو ویدیو بهتر خواهد شد, علاوه بر آن صفحه در نتایج جستجو Video Search گوگل هم نمایش داده می شود.
در نتیجه می توان گفت سئو ویدیو امتیاز ویژه ای برای نویسندگان وبسایت ها است که توانایی افزایش ارزش Content Marketing را برای این وبسایت ها فراهم می سازد.

2 Replies to “سئو ویدیو چیست و چه مزیت هایی دارد؟”

 1. سلام به شما دوست عزیز
  میشه از نظر فنی بیشتر توضیح بدید که چطور اینکار رو میکنید؟
  یا اگر مورد یا نمونه ایی دارید، بفرمایید که جستجو کنیم؟
  من ویدئو ها رو تا به حال در آپارات و یوتوب آپلود کردم و خب برای سایت من ورودی زیادی آورده است.

  و اینکه آیا مزیت آپلود کردن در سایت vedo چیست؟ چرا نباید در آپارات و یوتوب آپلود کنم و اینجا آپلود کنم؟ آیا در همه اینها همزمان میشه آپلود کرد؟
  ممنون از پاسخگویی تون

  1. سلام دوست عزیز,
   وبسایت های اشتراک گذاری ویدیو مثل آپارات مزیت های خودشان را دارند که یکی از آنها دیده شدن بالا ویدیو در وبسایت های آنها است که نمی توان آن را انکار کرد.

   اما یک ویدیو می تواند مزیت های دیگری هم داشته باشد که وبسایت هایی مثل آپارات به دلیل ماهیت اشتراک گذاری ویدیو بودنشان نمی توانند آنرا ارائه دهند, و آن هم سئو شدن ویدیو ها در صورت EMBED شدن در وبسایت ها است.
   اگر شما یک ویدیو از آپارات را در وبسایت خودتان EMBED کنید هیچ امتیازی برای سئو این ویدیو به صفحه شما اختصاص داده نمی شود.

   در VEDO می توانید از این مزیت استفاده کنید و زمانی که ویدیو را در وبسایت خودتان EMBED کردید می توانید از سئو ویدیو برای صفحه خودتان استفاده کنید.

   امکان استفاده از هر ۲ پلتفرم وجود دارد و می توانید هم از سرویس های اشتراک گذاری ویدیو جهت دیده شدن کلیپ ها استفاده کنید و هم از سرویس های میزبانی ویدیو مثل VEDO استفاده کنید تا با EMBED کردن ویدیو بتوانید امتیاز سئو صفحه و وبسایت خودتان را بالاتر ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *