تفاوت هاست و سرور میزبانی ویدیو با هاست معمولی

سرور مخصوص هاستینگ چیست؟

برای اینکه داده ای در بستر اینترنت قرار بگیرد، باید بر روی سروری که به شبکه جهانی اینترنت متصل باشد قرار داشته باشد و از طریق نرم افزار های مخصوص (Webserver)، سرویس ارتباط (Webservice) به شبکه وب راه اندازی شده و دسترسی به داده را مقدور کند.

فایل های داده ای، از جمله محتوا های صوتی و تصویری نیز از این امر مستثنی نمی شوند. به سرور های میزبانی فایل، هاست فایل نیز گفته می شود. هاست ها بر اساس نوع سیستم عامل و نرم افزار های Webserver دسته های مختلفی دارند که هرکدام از این سرور های برای فعالیت خاص و با هدف خاص خودش تنظیم می شود.

حال سوال اینجاست که سرور های مناسب برای میزبانی ویدئو باید یا چه سیستم عاملی، با چه نرم افزار  و با چه تنظیماتی ارائه شود تا بهترین بازدهی را به مخاطبان ارائه دهد؟

مورد دیگری که بسیار مطرح می شود، موقعیت جغرافیایی و پهنای باند سرور هست که از طرفی در کیفیت ارائه بسیار موثر است و از طرف دیگر در هزینه های سرور بسیار ضریب مهمی دارند.

سرور میزبانی ویدیو چه فرقی با سرور های میزبانی معمولی دارد؟

جهت میزبانی و پخش ویدیو باید Webserver سرور ها به صورت تخصصی تنظیم و آماده شود تا بهترین بازدهی را جهت استریم ویدیو ها بدست آورده شود. علاوه بر آن باید تکنولوژی مخصوص انکودینگ با Webserver ها هماهنگی کامل را داشته باشند تا بتوان در نهایت یک پکیج کامل و سالم را در اختیار داشت. انجام این مراحل بسیار سخت و هزینه بر است و لازم به دانش و تجربه ی بالایی دارد. یکی از بهترین وبسایت هایی که در این زمینه فعال است Youtube می باشد.

سرور میزبانی ویدیو VEDO چه فرقی با بقیه دارد؟

در VEDO همانطور که کلیه مراحل انکودینگ و تبدیل ویدیو ها اختصاصی و منحصر به فرد است, سرور های میزبانی ویدیو هم با توجه به آخرین فن آوری های روز دنیا تنظیم و طراحی شده است تا بهترین سرعت و کیفیت را هنگام پخش ویدیو ها تجربه شود. در وبسایت VEDO ویدیو های انکود شده کاملاً هماهنگ و سازگار با سرور های میزبانی ویدیو آماده می شود تا بهترین تجربه استریم ویدیو را به کاربران ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *